9-letnia pacjentka naszego szpitala potrzebuje dawcy szpiku!!! Zarejestruj się w Łódzkim Ośrodku Dawców Szpiku. Każdy z nas może uratować komuś życie!

pt, 2019-10-18 Joanna Barden

Hania to 9-letnia dziewczynka z Łodzi. Uwielbia grę na fortepianie, śpiew i spędzanie czasu z rówieśnikami. W maju 2018 r. dziewczynka gorzej się poczuła i trafiła do szpitala. Wtedy rodzina Hani usłyszała diagnozę: ostra białaczka limfatyczna. Ich życie zmieniło się diametralnie. Trudne leczenie w szpitalu, przerywane krótkimi wizytami w domu. Kiedy wydawało się, że problemy się skończyły, choroba wróciła. Tym razem, żeby ją pokonać, chemioterapia nie wystarczy. Aby wygrać walkę, potrzebny jest przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Może to właśnie Ty jesteś bliźniakiem genetycznym i możesz uratować życie Hani.

W akcję pomocy Hani włączyło się miasto Łódź  „Mocno ściskam kciuki za zdrowie i życie Hani, przebywającej w tej chwili w szpitalu przy Spornej. Rozpoczynamy szeroko zakrojoną akcję rejestracji potencjalnych dawców. Między 20 a 31 października ogłaszamy w Łodzi Dzień Dawcy Szpiku dla Hani i Innych. W ramach działań promocyjnych na ulicach Łodzi zawiśnie ponad 1500 plakatów, będą malowanki dla najmłodszych oraz komunikaty w miejskiej komunikacji. Z całego serca zapraszam wszystkich łodzian do zaangażowania. Dzielmy się tym, co najcenniejsze. Zawalczmy o życie Hani! Możemy to zrobić” – mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Hania potrzebuje naszej pomocy! Otwórzmy się na czynienie dobra i zarejestrujmy się w ogólnoświatowej bazie Dawców Szpiku.

Hania obecnie przebywa w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w łodzi przy ul. Spornej w Łodzi.

Bardzo prosimy wszystkich Was o zarejestrowanie się w ogólnoświatowej Bazie Dawców Szpiku!

Możecie to zrobić w:

Łódzki Ośrodek Dawców Szpiku w Łodzi

92-213 Łódź ul. Pomorska 251

Budynek C-5 pokój 67, 70

Telefon: 42 675-73-88