Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego liderem w dwóch kategoriach ogólnopolskiego rankingu Szpitali Roku 2020

pt, 2021-01-08 Joanna Barden

Szanowni Państwo,

Z wielką dumą informujemy, że  CSK UM został najlepszym Szpitalem  w dwóch kategoriach wg  rankingu Szpitali opracowanym przez Centrum Monitorowania Jakości i opublikowanym w dn. 17.12.2020r. przez Rzeczpospolitą.

  • 1. miejsce w kategorii Sieć Szpitale Ogólnopolskie
  • 1. miejsce w kategorii Najlepszy Szpital w Województwie Łódzkim

W 2020r. pomimo bardzo trudnych warunków epidemiologicznych Szpital CSK UM rozwijał się i rozszerzał swoje struktury.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi od 1 sierpnia 2020 r. funkcjonuje wspólnie ze Szpitalem im. dr. L. Rydygiera. To oznacza, że zostały do niego włączone poradnie ginekologiczne oraz poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W ten sposób pacjenci z Łodzi i regionu zyskają lepszą ofertę medyczną, kompleksową i zapewniającą dostęp do wysokospecjalistycznych świadczeń w ramach jednego podmiotu, szpitala klinicznego na poziomie ogólnopolskim. Ponadto 8 lipca 2020 r. powołano Akademickie Centrum Wirusologii, które będzie prowadziło badania nad SARS-CoV-2 oraz innymi typami wirusów.

Z kolei na początku roku otwarto Zespół Poradni Specjalistycznych Centrum Kliniczno-Dydaktycznego, w którym znajduje się 60 w pełni wyposażonych poradni. Uruchomienie specjalistycznych gabinetów w CKD to element programu wieloletniej inwestycji rozbudowy szpitala.