Pracownia mammografii

pt, 2018-10-19 Joanna Barden

tel. 42 675 70 16

Pracownia wyposażona jest w nowy wysokiej klasy mammograf cyfrowy firmy Hologic.
Możliwość precyzyjnego cyfrowego obrazowania wczesnych symptomów raka znacząco zwiększa powodzenie terapii, a profilaktyka i diagnostyka nowotworów piersi jest bardziej skuteczna. Wszystkie parametry techniczne mammografu spełniają aktualne wymogi Ministerstwa Zdrowia dyrektywy Unii Europejskiej odnoszące się do tego typu aparatury.

Pracownia Mammografii w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  wykonuje bezpłatne badania w ramach Krajowego Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mogą z nich skorzystać wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanego tego badania. Nieodpłatnie badane są również pacjentki posiadające skierowanie z placówek posiadających umowę z naszym szpitalem.

Pracownia oferuje wykonanie badań w dogodnych i szybkich terminach.

Od kilku lat nasza  Pracownia Mammografii klasyfikowana jest na czołowych miejscach w  rankingach polskich  pracowni mammograficznych.

Wyznaczanie terminu mammografii: telefonicznie: 42 675 70 16 ( rejestracja )  lub 500 324 502 ( technik w mammografii- oddzwania gdy nie może odebrać).   Można też ustalić termin osobiście w rejestracji.

Zapraszamy !