Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zatrudni PSYCHOLOGA – Członka zespołu badawczego

śr., 2022-08-31 Joanna Barden

Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

zatrudni PSYCHOLOGA – Członka zespołu badawczego

do projektu „LAMAinDiab – lisdeksamfetamina vs metylfenidat dla pacjentów pediatrycznych”  z zespołem ADHD i cukrzycą typu 1 – randomizowane krzyżowe badanie kliniczne.

Zakres obowiązków:

Rekrutacja uczestników do badania

  1. Zebranie wstępnych formularzy zgłoszeniowych wypełnionych przez pacjentów poradni diabetologicznej lub ustne przekazanie informacji o badaniu pacjentom hospitalizowanym.
  2. Wprowadzenie danych pacjentów wstępnie zainteresowanych badaniem (podpisany formularz dot. przetwarzania danych osobowych) do Bazy Badania (zakres danych: imię, nazwisko, nr PESEL, telefon kontaktowy)
  3. Kontakt telefoniczny lub osobisty z pacjentem i jego rodzicami lub opiekunami: udzielenie szczegółowych informacji o badaniu, uzupełnienie danych pacjenta o datę rozpoznania cukrzycy na potrzeby oceny kryteriów włączenia i e-mail rodzica.
  4. Przesłanie pacjentowi oraz rodzicom/opiekunom pełnej dokumentacji: informacji o badaniu, Formularza Świadomej zgody oraz odbiór skanów podpisanych dokumentów lub oryginałów w najbliższym możliwym czasie (najpóźniej do rozszerzonej wizyty stacjonarnej).
  5. Umówienie pacjenta oraz rodziców/opiekunów na pierwszą przesiewową konsultację psychologiczną – w formie telekonsultacji lub stacjonarnej.

Realizacja przesiewowych konsultacji psychologicznych

  1. Rozmowa z pacjentem oraz rodzicami/opiekunami zrealizowana stacjonarnie w Klinice lub przy pomocy udostępnionych narzędzi telekonsultacji – tablet z dostępem do internetu, platforma MSTeams
  2. Wypełnienie kwestionariusza Conners 3 w wersji skróconej (osobny kwestionariusz do samoopisu dla dziecka, osobny dla rodzica) w formie elektronicznej na dedykowanej platformie Epsilon (konieczność instalacji na urządzeniu z systemem Windows) – wpisanie wyników przeliczonych wg norm populacyjnych (wyniki w skali Nieuwaga oraz Nadaktywność/Impulsywnośc) do platformy Badania
  3. Identyfikacja pacjentów z podwyższonym ryzykiem ADHD – zaproszenie ich oraz rodziców/opiekunów na wizytę stacjonarną i  przekazanie ich danych do psychiatry, wstępne umówienie terminu z wykorzystaniem Platformy Badania.

Realizacja rozszerzonych konsultacji psychologicznych

  1. Przeprowadzenie wizyty stacjonarnej z pacjentami z podwyższonym ryzykiem ADHD obejmujące:
    1. Wypełnienie kwestionariusza Conners 3 w wersji pełnej (osobny kwestionariusz do samoopisu dla dziecka, osobny dla rodzica) w formie elektronicznej na dedykowanej platformie Epsilon.
    2. Wypełnienie kwestionariusza diagnostycznego MINI Kid zgodnie z dostarczoną instrukcją oraz zeskanowanie czesci dla poszczegolnych zaburzeń w przypadku uzyskania wynikupowyzej ich progu screeningowego.
    3. Zebranie wywiadu okołoporodowego, rozwojowego i środowiskowego – wg protokołu Badania.
    4. Wpisanie danych z wizyty do Platformy Badania

Prowadzenie i koordynacja programu skriningowego w danym ośrodku

  1. Pozostawanie w kontakcie z Głównym Badaczem oraz pozostałymi osobami realizującymi Badanie (lekarze psychiatrzy, osoby uzupełniające dodatkowe dane medyczne)
  2. Obecność na regularnie organizowanych zebraniach zespołu badawczego (w miarę możliwości)
  3. Po upływie roku od rozpoczęcia badania, protokół może wymagać powtórzenia opisanych wyżej procedur skriningowych u część pacjentów, którzy którzy nie ukończą pełnego cyklu wizyt z powodów określonych Protokołem [prawdopodobieństwo występowania ADHD ocenione jako niskie podczas telekonsultacji, wystąpienie krótkotrwałych kryteriów wyłączenia (np. epizod depresji uniemożliwiający kontynuację diagnostyki]. Dodatkowe procedury zostaną przeprowadzone po 12 miesiącach od pierwszego kontaktu lub zaistnienia kryterium wyłączenia.
  4. Uczestniczenie w dyskusjach merytorycznych, tworzeniu raportów i publikacji podsumowujących wyniki projektu, przegląd literatury

  • Wymagane wyksztalcenie wyższe – Psycholog
  • doświadczenie w pracy z dziećmi chorymi na cukrzycę
  • doświadczenie w pracy w projektach badawczych

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres j.barden@csk.umed.pl