Zapraszamy do współpracy

Podziel się cząstką siebie
Zostań honorowym dawcą szpiku
———————————————————————————————————————————-

Co roku, w Polsce, kilkanaście tysięcy osób dorosłych i dzieci zapada na białaczki i inne choroby układu krwiotwórczego. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep zdrowych komórek krwiotwórczych. Niestety, wciąż co druga chora osoba nie znajduje dawcy.
———————————————————————————————————————————-

Na świecie swój szpik oddało już około dziesięciu tysięcy dawców niespokrewnionych i kilkadziesiąt tysięcy dawców rodzinnych. Jednak w praktyce jedynie co czwarty chory może otrzymać szpik od dawcy spokrewnionego. Alternatywą dla pozostałych ponad 70% chorych jest Rejestr Dawców Niespokrewnionych. Prawdopodobieństwo znalezienia dawcy niespokrewnionego, zgodnego w zakresie HLA jest małe i waha się między 1 : 1000  a  1 : 500 000.
W związku z tym dążymy do zgromadzenia jak największej puli potencjalnych dawców co zwiększy szansę na uratowanie życia nieuleczalnie chorym ludziom. ———————————————————————————————————————————-

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dawstwa szpiku. Zobacz sam jak niewiele trzeba by uratować komuś życie.